SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
piątek, 19 kwietnia 2019 roku
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:

15 najczęściej czytanych tekstów w ostatnich 7 dniach

 lista uszeregowana według liczby odsłon
pokaż listę najczęściej czytanych tekstów: w ostatnich 30 dniach  |  ogólnie
 • aktualna ocena: 2.26/6

Mądrze chronić park

Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody na obszarach parków krajobrazowych. Aby uniknąć kolizji na styku działalności turystycznej czy rolniczej z przyrodą należy podnieść świadomość społeczności lokalnej w tym zakresie a także polepszyć standard miejsc wypoczynku, ścieżek edukacyjnych itp. chroniąc równocześnie w ten sposób środowisko. - dzięki uprzejmości Eurofunds.org zapraszamy do wywiadu Marianem Tomoniem, dyrektorem Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

WYWIADY  |  7 grudnia 2009
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 1.98/6

Dla Warszawy

Zapraszamy do lektury pierwszego wywiadu z prezydentem Warszawy  Stanisławem Wyganowskim, przeprowadzonym w ramach warszawskiego projektu HALO Warszawo przez akcje Mam Prawo Wiedzieć i Masz Głos, Masz Wybór.

WYWIADY  |  16 sierpnia 2010
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.21/6

Jaki ma być ten wspólny Śląsk?

Rozmowa z Prezydentem Gliwic, Zygmuntem Frankiewiczem.
Adriana Urgacz: Ostatnio pojawia się coraz więcej koncepcji dotyczących samorządności Śląska. Wśród nich najwięcej dyskusji wzbudzają dwie – powiat metropolitalny i autonomia proponowana przez RAŚ. Jak Pan ocenia tę drugą?

WYWIADY  |  30 marca 2012
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.39/6

Nie ma magicznej formuły na udaną rewitalizację - I część wywiadu z prof. Robertem Atkinsonem

"Jest sztuką interdyscyplinarne połączenie wiedzy architektów, urbanistów, planistów z innymi profesjami, by wypracować pozytywny rezultat. To sztuka pracowania w grupie z innymi ludźmi. Tak więc struktury zarządcze powinny umieć łączyć te umiejętności, gdyż jest to niesamowicie ważne dla sukcesu projektu rewitalizacyjnego" - zapraszamy serdecznie do lektury wywiadu z profesorem Robertem Atkinsonem z University of the West of England in Bristol, dyrektorem Urban Research w Cities Research Centre oraz m. in. redaktorem naczelnym czasopisma "Urban Research and Practice".

WYWIADY  |  25 lutego 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.28/6

Nie ma magicznej formuły na udaną rewitalizację - II część wywiadu z prof. Robertem Atkinsonem

"Myśląc o miastach i zużyciu przez nich energii, nie możemy zapominać także o zagadnieniu zakupów i dróg szybkiego ruchu, takich jak np. wokoło czeskiej Pragi." zapraszamy serdecznie do lektury drugiej części wywiadu z profesorem Robertem Atkinsonem z University of the West of England in Bristol, dyrektorem Urban Research w Cities Research Centre oraz m. in. redaktorem naczelnym czasopisma "Urban Research and Practice".

WYWIADY  |  3 marca 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.40/6

Regiony peryferyjne nie są z góry skazane na marginalizację - wywiad z dr T. G. Grosse

"Motorem rozwoju każdego regionu są jego główne miasta, zwłaszcza metropolie. Ale niedobrze, kiedy te ośrodki „odrywają się” od swojego otoczenia regionalnego. Należy je więc połączyć sieciami współpracy z własnym regionem, ale również tworzyć siatki kooperacyjne, które dzięki zachętom publicznym będą pobudzać rozwój także w słabiej rozwijających się regionach."  Zapraszamy do lektury wywiadu z dr  Tomaszem Grzegorzem Grosse, ekspertem Instytutu Spraw Publicznych.

WYWIADY  |  20 lutego 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.36/6

Podkowa Leśna - miasto ogród

"Podkowa Leśna, jest chyba najpełniej zrealizowanym i zachowanym przykładem miasta ogrodu w Polsce. Główne założenia tej koncepcji są aktualne do dziś." Zapraszamy do lektury wywiadu z panem Januszem Radziejowskim, przewodniczącym Rady Miasta Podkowa Leśna. 

WYWIADY  |  2 czerwca 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.45/6

Innowacyjna gospodarka na peryferiach?

Polecamy najnowszą książkę Tomasza Grzegorza Grosse, którą wydał Instytut Spraw Publicznych. Autor podejmuje interesujący temat, czy w regionach peryferyjnych takich jak np. województwa Polski Wschodniej można rozwijać procesy gospodarcze opierające się na wiedzy i nowoczesnych technologiach. Jak wskazują doświadczenia zachodnie jest to najbardziej skuteczny sposób „doganiania” do regionów najwyżej rozwiniętych. Jednakże w tych regionach jest to szczególnie trudne.

POLECAMY KSIĄŻKI  |  19 stycznia 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.69/6

IDEAS

Jest to największa baza bibliograficzna opracowań w języku angielskim z zakresu nauk ekonomicznych.  Ponad 450 tysięcy pozycji, z czego 350 jest dostępna on-line w tym książki, artykuły, prace badawcze. Zdecydowana większość tytułów jest bezpłatna, zaś nawet w przypadku płatnych opracowań, często można zapoznać się z abstraktem. Wbrew pozorom można tutaj znaleźć wieleciekawe artkuły, który w swej tematyce odbiegają od „typowej” ekonomi.

POLECAMY W SIECI  |  7 stycznia 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.54/6

Transport w Polsce

"Stopień niedoinwestowania w drogownictwie jest tak duży, że właściwie każda podejmowana lub proponowana inwestycja powinna być oceniana pozytywnie. Co więcej o tym jakie odcinki mają szanse powstać w bieżącym okresie finansowania unijnego (do 2013/15 roku) decyduje stopień przygotowania inwestycji. Ten zadawalający jest tylko w nielicznych przypadkach." - Zapraszamy do wywiadu z doc. dr hab. Tomaszem Komornickim z Instytutu Geografii i Zagospodarowania Przestrzennego PAN, gdzie poruszane są tematy związane z transportem oraz nową Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju .

WYWIADY  |  12 stycznia 2009
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.29/6

Współpraca międzynarodowa – szansa czy konieczność?

Polskie firmy rzadko biorą udział w międzynarodowych projektach badawczych.  A korzyści jakie mogą odnieść jest przecież wiele. Firmy mogą zdobywać nowe doświadczenia, nowych partnerów do współpracy, czy też kooperantów. Dzięki realizacji projektów zdobywają nowe umiejętności i wiedzę, która może być bezpośrednio wykorzystana w ich firmach. Jeśli projekt ma charakter nie tylko badawczy, ale także wdrożeniowy, może zakończyć się wprowadzeniem na rynek innowacji. To wszystko podnosi konkurencyjność przedsiębiorstw.

WYWIADY  |  14 czerwca 2010
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.70/6

Władysław Czarnecki, Wspomnienia architekta

Zaś ale ordynacji naszej jeszcze Pan nie umiesz, no nie? - tymi słowami przywitał Władysława Czarneckiego budowniczy miejski Zwierzycki, który badał zgodność miejskich planów z postanowieniami ordynacji (ustawy) budowlanej. Czarnecki – z pochodzenia Lwowianin, zaczynał dopiero swoją karierę w poznańskim magistracie, która doprowadzić go miała w 1931 r. na fotel głównego urbanisty miejskiego.

POLECAMY KSIĄŻKI  |  14 kwietnia 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.33/6

Urbanizacja na świecie

Pozycja owa napisana została przez Danielę Szymańską, profesora na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, która to specjalizuje się w badniach procesów i struktur osadnictwa miejskiego. Przedstawia nam zagadnienie urbanizacji ujete w ramy liczbowe. Różnego rodzaju dane dają nam pogląd na zjawisko urbanizacji na świecie. 

POLECAMY KSIĄŻKI  |  31 marca 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.72/6

Plan działania dla największego euroregionu na świecie

"Dla Euroregionu strategia ma być swoistym nowym otwarciem na nowe pomysły, idee… Strategia ma pomóc w rozpoczęciu nowej działalności i uniezależnieniu się od środków unijnych i wesprzeć budowę młodziutkiego Euroregionu Karpacki." Zapraszam do lektury wywiadu z panem Pawłem Kościeleckim odpowiedzialnym za projekt Polonia-Ukraina Transcarpathia.

WYWIADY  |  1 września 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.68/6

Cyburbia - The planning community

Forum wymiany myśli (nie tylko) dla planistów przestrzennych.

POLECAMY W SIECI  |  8 czerwca 2008
lokalizacja:
 
  

Kwiecień 2019
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Maj 2019
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2019 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.