SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
wtorek, 22 stycznia 2019 roku
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:
wtorek, 21 marca 2017

SUKCES IV edycji EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI

źródło: Municipium
polecany:  
  • aktualna ocena: 2.32/6
Facebook Twitter drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu
rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu

Ponad 450 uczestników, ponad 70 panelistów, 2 dni debat i spotkań, 28 paneli dyskusyjnych i aż 4 różne konferencje: „Zarządzanie oświatą”, „Kultura i sport”, „Dyrektor szkoły w obliczu zmian” oraz „I Kongres Szkół Branżowych”. Tak w liczbach przedstawia się podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI.

Konferencja odbyła się 15–16 marca 2017 r. na toruńskich Jordankach, które stało się wizytówką miasta i głównym miejscem spotkań w regionie. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Dariusz Kurzawa, Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem oraz przedstawiciele współorganizatorów: Michał Zaleski, Prezydent Torunia i Janusz Król, Prezes Municipium S.A., redaktor naczelnym Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.
GORĄCE TEMATY
Konsekwencje likwidacji gimnazjów, wyzwania stojące przed dyrektorami placówek oświatowych, finansowanie szkolnictwa, subwencja przekazywana na edukację oraz zrewolucjonizowane szkolnictwo branżowe to tylko niektóre z najbardziej aktualnych tematów. Konferencja stanowiła arenę wymiany myśli na tematy nowoczesnych technologii w szkołach i samorządach oraz zagrożeniach związanych z cyberprzestępczością.
WYBITNI GOŚCIE I PANELIŚCI
Gościem Honorowym, który uświetnił pierwszy dzień była Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. Wystąpienie inspiracyjne: Turkusowa Samoorganizacja poprowadził wybitny ekonomista prof. Andrzej Blikle. Wśród panelistów - oprócz Anny Zalewskiej - znaleźli się m.in. posłanka na Sejm Iwona Michałek, przez wiele lat sprawująca funkcję rzeczniczki praw ucznia, Czesław Ficner, pomysłodawca astrobaz, Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP oraz Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Jako prelegentów gościliśmy również przedstawicieli partnerów biznesowych m.in. z takich firm jak Engie Technika Instalacyjna, Instytut Badań Edukacyjnych, Microsoft czy Altar.
TORUŃSKI WIECZÓR ARTYSTYCZNY
Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji był Toruński Wieczór Artystyczny, wypełniony niezapomnianymi wrażeniami zapewnionymi przez toruńskiego muzyka obchodzącego w tym roku 35-lecie działalności artystycznej - Sławka Wierzcholskiego wraz ze stworzoną przez niego NOCNĄ ZMIANĄ BLUESA oraz koncert duetu Sylwia & Witek.
RANKING DOTACJE UNIJNE W OŚWIACIE
Podczas Gali ogłosiliśmy wyniki rankingu DOTACJE UNIJNE W OŚWIACIE i uhonorowaliśmy laureatów. Ranking ten poświęcony jest funduszom unijnym w budżetach samorządowych, ale obejmuje niezwykle ciekawy wycinek tego zagadnienia. Uwzględnimy w nim dotacje związane z finansowaniem bieżących zadań w oświacie (działy 801 i 854 budżetu), z pominięciem wydatków majątkowych.
Zobacz wyniki rankingu >> oraz galerię na stronie www.oswiataprzyszlosci.pl >>
RAPORT WYDATKI NA OBIEKTY KULTURALNE
Przedstawiliśmy opracowany po raz pierwszy raport „Wydatki na obiekty kulturalne i ich efekty – najlepiej funkcjonujące obiekty kulturalne”. W raporcie zrobiliśmy przegląd wydatków strukturalnych, inwestycji kulturalnych zrealizowanych przez JST. Pokazaliśmy, jaki jest udział mieszkańców czy turystów w kulturze danej jednostki, a także zaprezentowaliśmy najważniejsze – zdaniem autora – wydarzenia kulturalne i
ocenimy, jak kultura i poniesione na nią wydatki wpływają na rozwój miasta oraz regionu, a tym samym na jego promocję. Pobierz Raport >>
WYSTAWA PROMOCYJNA
Oprócz paneli i debat uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą usług i produktów dla samorządów i dyrektorów szkół podczas wystawy promocyjnej. Wśród wystawców nie zabrakło znanych firm i instytucji m.in. Instytut Badań Edukacyjnych, Microsoft, Multimedia w Szkole, Ecophone, Energylandia, Wolters Kluwer Polska, Zoom Natury, Remi czy Młyn Wiedzy.
Wystawa trwała 2 dni i po raz kolejny przyciągnęła liczne grono zainteresowanych oraz zaowocowała wymianą doświadczeń i nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych.
Serdecznie dziękujemy PARTNEROM>> i zapraszamy do współpracy w V edycji Edukacji Przyszłości już w marcu 2018 roku!
Municipium S.A. jest wydawcą Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, miesięcznika „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Pracownik Samorządowy” oraz Pierwszej interaktywnej platformy szkoleniowej dla pracowników JST „Akademia Wspólnoty”. Wydawca organizuje również takie cykliczne wydarzenia jak „Ogólnopolskie Seminarium Sekretarzy”, „Samorządowe Forum Kapitału i Finansów”, „Ogólnopolski Kongres Zarządców Nieruchomości".

polecam tekst:  
  • aktualna ocena: 2.32/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 2.3 / 6 - głosowano 38 razy
liczba komentarzy do tego tekstu: 0

Do tej pory nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu.
Możesz być pierwszy, wyraź swoją opinię.

  

CIEKAWE INICJATYWY
Styczeń 2019
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Luty 2019
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2019 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.